Drauge su LRT pradedame projektą „10 Lietuvos fotografijos istorijų”
Drauge su LRT tęsiame projektą, pasakojantį apie Lietuvos meną ir jo kūrėjus. Anksčiau vaizdo pasakojimais supažindinę su 20 Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno atstovų, šįkart kviečiame giliau nerti į fotografijos pasaulį.
Nuo rugpjūčio 30 dienos kiekvieną dieną per LRT bus galima susipažinti su vis kitu Lietuvos fotografu iš MO muziejaus kolekcijos.
Kas laukia žiūrovų?
Pristatysime 10 fotografų
Norėdami įvairiomis formomis artinti meną prie žmonių ir supažindinti su Lietuvos menininkais, pristatysime 10 skirtingų Lietuvos fotografų. Nuo žinomų grandų iki jaunosios kartos atstovų.
Aleksandras Macijauskas, Violeta Bubelytė, Irena Giedraitienė, Ugnius Gelguda, Rimaldas Vikšraitis, Romualdas Požerskis, Andrew Miksys, Monika Požerskytė, Raimundas Urbonas ir Visvaldas Morkevičius – apie visus juos papasakosime trumpuose 2 min. trukmės vaizdo pasakojimuose.
10 Lietuvos fotografijos istorijų – daug laiko nereikalaujantis, bet esminius ir svarbiausius faktus apie fotografus atskleidžiantis vaizdinis pasakojimas visiems. Jau žinantys fotografus, atras naujų istorijų, o nežinantiems tai bus kasdienė trumpa meno dozė.
Kiekvieną dieną – po naują istoriją
Norintys sužinoti daugiau apie Lietuvos fotografiją tai galėsite padaryti jau nuo rugpjūčio 30 dienos. Vaizdo pasakojimai bus pristatomi laidose „Labas rytas, Lietuva” ir „Laba diena, Lietuva”. Vaizdo istorijas taip pat lydės ir išsamūs tekstiniai pasakojimai su fotografijomis LRT.lt portale.
Pasakojimai bus išversti ir pateikiami su angliškais subtitrais, taigi apie Lietuvos fotografus sužinoti daugiau galės ir užsieniečiai.
Vaizdo pasakojimų ciklas „#menasnaMO: 10 Lietuvos fotografijos istorijų” nuo rugpjūčio 30 dienos bus pristatomas dvi savaites ir truks iki rugsėjo 10 dienos.
Daugiau fotografijos istorijų – naujoje parodoje
Lietuvos fotografijos istorijų pasakojimai – tai lyg įvadinis ciklas greitu metu atsidarysiančiai naujai didžiajai fotografijos parodai „Permainų šventė“. Ji muziejuje veiks nuo rugsėjo 4 dienos ir tai bus pirmasis bandymas Lietuvoje į šventę pažvelgti taip plačiai – ką, kaip ir kodėl šventėme bei švenčiame ir kaip tai fiksuojama fotografijoje.
Parodoje kelsime klausimą, kada fotografija tampa meno kūriniu, kas lemia jos meniškumą? Autoriaus požiūris, fiksuojamų akimirkų ir objektų pasirinkimas, vaizdinė forma ar konceptualus sumanymas? O galbūt fotografijos meniškumas nėra tik pačios fotografijos savybė ir priklauso nuo konteksto? Taip pat parodą papildys dokumentinė vaizdo ir garso medžiaga, suteiksianti progą tiesiogiai, be meninio „filtro“ pažvelgti į autentiškas ir alternatyvias subkultūrų šventes.
20 Lietuvos meno istorijų – kas tai?
Pasakojimai apie skirtingus Lietuvos meno kūrėjus nėra naujiena. Dar pirmojo karantino metu drauge su LRT įgyvendinome panašų projektą „#menasnaMO: 20 Lietuvos meno istorijų” ir supažindinome su Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno kūrėjais. Antanas Gudaitis, Kazimiera Zimblytė, Vincas Kisarauskas, Kostas Dereškevičius, Antanas Sutkus, Šarūnas Sauka, Eglė Ridikaitė, Pakui Hardware ir kiti menininkai buvo pristatyti visą mėnesį trukusiame projekte.
Visas ankstesnes „#menasnaMO: 20 Lietuvos meno istorijų” pamatyti ir prisiminti galite čia:
O mėgstančius videopasakojimus, kviečiame istorijas iškart atrasti filmukų formatu: